Wyniki zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektornicznego

Ponad 9 ton odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oddali mieszkańcy gminy Maków Podhalański podczas kwietniowej zbiórki tych opadów. Akcja prowadzona jest cyklicznie przez Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne „Eko-Skawa” Sp. z o.o. w Makowie Podhalańskim.
Podczas zbiórki zebrano:

 • 1940 kg - urządzenia zawierających freon - kod odpadu 20 01 23,
 • 4072 kg - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne zawierające niebezpieczne składniki - kod odpadu 20 01 35,
 • 3058 kg - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne - kod odpadu 20 01 36.

Godziny otwarcia w dniu 19 kwietnia 2019 r.

 

 

Przedsiębiorstwo Wodno – Kanalizacyjne „Eko-Skawa” Sp. z o.o. informuje, że w dniu 19 kwietnia 2019 r.  (tj. piątek) Klienci będą mieli możliwość załatwienia spraw w Biurze Obsługi Klienta, jak również dokonać płatności w kasie do godz. 12.00.

 

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektornicznego - kwiecień 2019 r.

Zbriórka-plakatW miesiącu kwiecień 2019 r. na terenie gminy Maków Podhalański przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych zgodnie z harmonogramem tj:

 •  5 kwietnia (piątek) - Maków Podhalański, Maków Dolny,
 • 12 kwietnia (piątek) - Juszczyn, Białka,
 • 19 kwietnia (piątek) - Grzechynia,
 • 26 kwietnia (piątek) - Kojszówka, Wieprzec, Żarnówka

Zbiórkę przeprowadzi PW-K „Eko-Skawa” Sp. z o.o. wraz z firmą Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. przeprowadzi .

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawić do godziny 7.00 wzdłuż trasy przejazdu odbioru odpadów komunalnych.

Prosimy wystawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dniu przeprowadzania zbiórki a nie podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

 

Czytaj więcej:

Przypomnienie o wymiana wodomierzy należących do Odbiorcy usług z cechą legalizacyjną z 2013 roku.

Przedsiębiorstwo Wodno - Kanalizacyjne „Eko-Skawa” Sp. z o.o. w Makowie Podhalański przypomina odbiorcom usług, którzy posiadają zainstalowane wodomierze z cechą legalizacyjną z 2013 roku lub wcześniejszą, na własnym ujęciu wody lub dodatkowe wodomierze, które służą do określenia ilości wody bezpowrotnie zużytej o pilne dokonanie wymiany wodomierza na wodomierze z ważną cechą legalizacyjną.

Wodomierze stosowane w obrocie tzn. w transakcji kupna, sprzedaży i wymiany towaru, w celu uzyskania prawidłowej podstawy do rozliczeń, podlegają prawnej kontroli metrologicznej w formie zatwierdzenia typu, legalizacji pierwotnej i legalizacji ponownej na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (Dz. U. z 2004 r. Nr 243, poz. 2441 z późn. zm.), art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 15 grudnia 2006 r. o zmianie ustawy o systemie oceny zgodności oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 249, poz. 1834), rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie rodzajów przyrządów pomiarowych podlegających prawnej kontroli metrologicznej oraz zakres tej kontroli (Dz. U. z 2008 r. Nr 3, poz. 13) oraz rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych (Dz. U. Nr 5, poz. 29).

Przed przystąpieniem do wymiany wodomierza należy zgłosić ten fakt do PW-K „Eko-Skawa” Sp. z o.o. (tel.: 338771-628; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Ponadto zamontowany wodomierz na własnym ujęciu wody (służący do określenia ilości odprowadzanych ścieków) musi posiadać współczynnik R min 160 (definiowany według dyrektywy unijnej MID) w danej pozycji montażu wodomierza. Po wymianie należy złożyć pisemny wniosek o odbiór i oplombowanie wodomierza. Wymiana wodomierza odbywa się na koszt odbiorcy usług.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku, gdy wodomierz zainstalowany na własnym ujęciu wody, będzie posiadał po dniu 30.04.2019 r. nieważną cechę legalizacyjną, do rozliczeń ilości odebranych ścieków  Przedsiębiorstwo Wodno - Kanalizacyjne „Eko-Skawa” Sp. z o.o. będzie stosowało przeciętne normy zużycia wody.

W przypadku, gdy odbiorca usług posiada zainstalowany dodatkowy wodomierz, służący do rozliczeń wody bezpowrotnie zużytej (nie wprowadzonej do kanalizacji) z nieważną cechą legalizacyjną, Przedsiębiorstwo nie będzie dokonywało jego odliczeń do czasu wymiany na wodomierz z ważną cechą legalizacyjną.

 • Wodociągi i Kanalizacja
 • Zgłaszanie awarii
 • Odczyt wodomierza
 • Taryfa za dostarczoną wodę i odprowadzone ścieki
 • Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków
 • Jakość dostarczanej wody
 • Kontakt
Start AKTUALNOŚCI Pozostałe informacje